Bestiariusz

ANIOŁOWIE STRÓŻOWIE

Zdolności: teleportacja, przyśpieszona regeneracja, nieśmiertelność (wyłączając okres trwający miesiąc, tzw. Ordinarię) i czasami również indywidualny dar.
Zadania: chronienie swojego podopiecznego za życia i krótko po śmierci.
Ich skrzydła są śnieżnobiałe, jak i ,,służbowy'' strój składający się z koszuli, marynarki, spodni i trampek. Podlegają archaniołom, którzy za nieposłuszeństwo mogą ich pozbawić skrzydeł, co stanowi najgorsze przekleństwo i hańbę. 


Znani przedstawiciele: Ty Artificem, Iker Arcana.ANIOŁOWIE CIEMNOŚCI

Zdolności: teleportacja, przyśpieszona regeneracja, nieśmiertelność (wyłączając okres trwający miesiąc, tzw. Ordinarię) i czasami również indywidualny dar.
Zadania: służenie Queerowi/Queerini, który ich stworzył (dał skrzydła, gdy byli upadłymi aniołami). Najczęściej zabijanie.
Są symbolem zepsucia, zejścia na złą drogę i wyklęcia Boga. Ich skrzydła są nadzwyczaj szerokie, lecz mniej opierzone niż pozostałe.


Znani przedstawiciele: Milan Montero, Puer Timore.ANIOŁOWIE ŚMIERCI

Zdolności: teleportacja, przyśpieszona regeneracja, nieśmiertelność (wyłączając okres trwający miesiąc, tzw. Ordinarię), zdolność metamorfozy wewnętrznej i czasami również indywidualny dar.
Zadania: przeprowadzenie dusz na drugą stronę.
Gdy umierasz, Aniołowie śmierci przybierają różną postać. W zależności od tego, czego się boisz. Ich skrzydła są czarne jak heban. Legenda głosi, że usłyszenie ich szelestu sprowadza nagłą śmierć w rodzinie.


Znani przedstawiciele: Mika Montero.
QUEEROWIE I QUEERINI

Zdolności: nieśmiertelność, indywidualny dar, możliwość dawania upadłym aniołom skrzydeł Anioła Ciemności w zamiar za służbę.

Zadania: nikomu nie podlegają, są panami samych siebie.
Ich cechy charakterystyczne oczy o tęczówkach w barwie intensywnego fioletu oraz sześciopalczaste dłonie i stopy (co maskują podczas przebywania wśród ludzi). Nie cieszą się zbytnią sympatią wśród pozostałych ras. Ich zamordowanie sprawia, że przejmuje się ich moce. Uwaga: Nie działa to w ten sposób w przypadku aniołów.Znani przedstawiciele: Celico Lindsey, Angeli Vivere. ANIOŁOWIE MIŁOŚCI (KUPIDYNOWIE)
Znani przedstawiciele: Lee Moriaty.

5 komentarzy:

  1. Nie wiem, czy Ty zdajesz sobie z tego sprawę, ale strój służbowy aniołów to jest tak ogromne złamanie konwencji, jakie tylko być może... Ale podoba mi się to. W tej historii ten strój zdaje się do aniołów perfekcyjnie pasować...

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie historie i zapowiada się coraz lepiej ^^

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej, a obiecuję, że nie tylko ja na tym zyskam.

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER DLA BLOGA
http://cordragon.blogspot.com/